طراحی سایت و سئو چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

 
 

یکی از اشتباهات رایج در جامعه این است که تصور می کنند طراحی سایت و سئو دو موضوع مجزا هستند و برخی از افراد سفارش سئو را به شرکت سئو زمانی می دهند که طراحی سایت آنها توسط شرکت دیگری به پایان رسیده است و در نتیجه یا مجبور هستند مجددا سایت خود را طراحی کنند و یا اینکه در سئو نتیجه نمی گیرند. در این مقاله می خواهیم به ارتباط میان طراحی سایت و سئو سایت بپردازیم و شما را با جنبه های مختلف این موضوع آشنا کنیم. در نظر داشته باشید که گوگل به فاکتورهای زیادی برای اندازه گیری قدرت صفحات وب اهمیت می دهد و بسیاری از این فاکتورها کاملا به نوع طراحی سایت شما مرتبط و وابسته هستند.

در ادامه به بررسی موارد مختلف این موضوع خواهیم پرداخت و بررسی میکنیم که آیا بهتر است طراحی سایت و سئو سایت شما را یک شرکت انجام دهد یا اینکه دو شرکت متفاوت چنین کاری برای شما انجام دهند و چرا؟ همچنین بررسی میکنیم که چه فاکتورهایی در طراحی سایت هستند که برای سئو اهمیت دارند.

 

طراحی سایت و سئو

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

طراحی سایت و سئو چه ارتباطی با هم دارند؟

گوگل بیش از 200 فاکتور را برای اندازه گیری قدرت سایت شما بررسی می کند. گوگل هرگز جزییات فاکتورهای رتبه بندی صفحات اینترنتی را فاش نمی کند، اما طبق بررسی ها و اخبار منتشر شده از گوگل، کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت، این فاکتورها را به صورت زیر طبقه بندی کرده اند:

  • سئو داخلی
    • فاکتورهای طراحی سایت
    • فاکتورهای محتوایی
  • سئو خارجی
    • فاکتورهای مرتبط با تجربه کاربری و برند
    • فاکتورهای مبتنی بر پیوند (لینک)

همانطور که ملاحظه می نمایید، مواردی که به طراحی سایت مرتبط است، مانند خروجی قالب سایت، نمایش و چیدمان محتوا، طبقه بندی اطلاعات، نرخ پرش و تجربه کاربری در سئو داخلی سایت و خارجی تاثیر گذارند. بنابراین نحوه طراحی سایت و معماری محتوای آن از اهمیت بسیار بالایی برای گوگل برخوردار است. در بسیاری از مواقع افراد مختلف تمایل دارند که سئو سایت خود را پس از اینکه طراحی سایت آنها به پایان رسید به شرکت دیگری واگذار کنند، این کار باعث می شود که با واکنش عجیبی مواجه شوند و چنین پاسخی بشنوند: "سایت شما برای سئو مناسب نیست، بهتر است مجددا طراحی شود". بنابراین بهتر است قبل از اینکه به سراغ طراحی سایت بروید، در مورد سئو فکرکنید و پارامترهای آن را در طراحی سایت خود در نظر بگیرید.

چرا بهتر است طراحی سایت و سئو سایت خود را به یک شرکت واگذار کنیم؟

متاسفانه در فرهنگ ما ایرانی ها، همکاری و کار تیمی به خوبی تعریف نشده است. ما به عنوان شرکتی که بیش از ده سال است در زمینه سئو فعالیت می کند، هرگز همکاری خوبی با شرکت های طراحی سایت را تجربه نکرده ایم. در فرهنگ ایرانی، وقتی مشکلی بوجود می آید در اکثر مواقع دیگران را مقصر می دانیم و از مسوولیت شانه خالی می کنیم و وقتی کاری به ما محول می شود، سعی میکنیم به جای اینکه به دنبال یادگیری باشیم، از زیر بار آن فرار کنیم.

در مواقعی که طراحی سایت شما، یک نوع طراحی خاص منظوره است و پروژه بسیار بزرگی دارید، بهتر است به دنبال تعامل با شرکت سئو باشید و با همکاری شرکت سئو و طراحی سایت پروژه خود را به پیش ببرید. اما اگر تا کنون سایت طراحی نکرده اید و یا سایت شما امکانات ویژه ای ندارد، برای بدست آوردن نتیجه مناسب پیشنهاد ما طراحی مجدد سایت است. در نظر داشته باشید که نرخ بازگشت سرمایه برای سئو بسیار بالاست، به این معنا که سودی که در قبال انجام هزینه دریافت می کنید بسیار بیشتر از مبلغی است که پرداخت می کنید، بنابراین هزینه تغییر سایت زمانی که باعث می شود سئو سایت شما بهتر شود، امری است که باید از آن چشم پوشی کنید زیرا نهایتا باعث می شود نتیجه بسیار بهتری کسب کنید.

بسیاری از افراد نیز این تصور را دارند که اگر تیم طراحی سایت و سئو در داخل شرکت خودشان باشد، می توانند نتیجه بهتری از این کار بگیرند. اما معمولا انجام چنین کاری نتیجه عکس خواهد داد، بخصوص اگر شرکت شما شرکت نرم افزاری نباشد. دلیل این موضوع این است که معمولا ساماندهی و برنامه ریزی کارهای نرم افزاری تخصص مورد نیاز خود را می طلبد و از طرف دیگر افراد متخصص در زمینه نرم افزار و سئو معمولا ترجیح می دهند که در تیم های حرفه ای کار کنند و به ندرت این اتفاق می افتد که بتوانید تیم مناسب، منسجم و قدرتمندی را ایجاد کنید.

بنابراین، در صورتی که نتیجه کار برای شما اهمیت دارد و یک شرکت توانایی انجام طراحی سایت و سئو را همزمان دارد، بهتر است هر دو کار را به یک شرکت واگذار کنید و نتیجه کار را نیز از همان شرکت بخواهید. زیرا کار کردن با دو مجموعه مختلف در این زمینه در بسیاری از مواقع باعث می شود که وارد مسائل حاشیه ای شوید و نتیجه کار چندان مناسب نشود.

آیا زبان طراحی سایت به سئو ارتباط دارد؟

خیر، زبان طراحی سایت سمت سرور ارتباطی به سئو سایت شما و نتیجه سایت شما در گوگل ندارد. اما نکاتی که باید در طراحی سایت رعایت شوند تا سئو بهتری کسب کنید به نوع برنامه نویسی سایت شما مرتبط است. به عنوان مثال سرعت لود صفحات سایت، خروجی قالب HTML صفحات، نحوه ارتباط میان صفحات، نمایش در موبایل، چیدمان عناصر در صفحه، نحوه استفاده از کدهای js و css و . همگی در رتبه بندی سایت شما تاثیر گذارند. بنابراین زبان طراحی سایت به خودی خود ارتباطی به رتبه بندی سایت شما در گوگل ندارد اما نحوه پیاده سازی سایت و خروجی صفحات برای روباتهای جستجوگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از نظر سئو طراحی اختصاصی بهتر است یا سیستم های آماده؟

برای این موضوع نمی توان یک پاسخ کلی و قطعی ارائه کرد، برخی از سیستم های آماده مانند وردپرس امکانات مناسبی برای سئو دارند و در صورتی که از قالب مناسب در آنها استفاده شود می توان نتایج خوبی با استفاده از آن دریافت کرد. برخی دیگر از سیستم های آماده مانند جوملا، مشکلاتی در زمینه سئو دارند که برای برطرف کردن آنها باید وقت زیادی گذاشت و این کار مقرون به صرفه نیست. بنابراین خوب بودن سئو، بیش از آنکه به پلتفرمی که از آن استفاده می کنید وابسته باشد، به نوع پیاده سازی سایت شما در آن پلتفرم مرتبط است. گرچه برخی از پلتفرم ها برای سئو مناسب نیستند. بنابراین فراتر از اینکه سایت شما با چه زبانی برنامه نویسی شده یا اینکه از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می کنید، آنچه برای گوگل اهمیت دارد، کیفیت خروجی سایت شماست. کیفیت خروجی سایت شما، بیش از آنکه به زبان برنامه نویسی و CMS وابسته باشد، به شخص یا تیمی که آن را مدیریت می کند وابسته است. بنابراین اگر تیم طراحی سایت شما دانش فنی مناسب از نظر سئو داشته باشد، می تواند برای شما کار مناسبی ارائه کند و در غیر اینصورت به مشکل برخواهید خورد.

 

 

طراحی سایت و سئو - طراحی سایت بدون سئو

متا تگ های مهم و موثر در سئو کدام ها هستند؟

 
 

متا تگ‌ها بخش مهمی از وب سایت را تشکیل می‌دهند و بهینه‌سازی متا تگ‌ها یک عمل مهم است. استفاده درست از متا تگ‌ها تأثیر بسیار زیادی برای ایندکس شدن و شناخت بهتر وبسایت شما توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل دارد. خزنده‌های موتور جستجو، متا تگ‌ها برای دانستن اینکه صفحه در مورد چه موضوعی صحبت می کند، بررسی می‌کنند. همچنین برخی اوقات ایندکس شدن محتوای وبسایت شما، بر اساس برخورد ربات‌های گوگل با متا تگ‌های وبسایت است. این تگ‌ها در قسمت head کد HTML وب سایت قرار می‌گیرند و کاربر آنها را در داخل محتوای صفحه مشاهده نمی کند، اما برای موتورهای جستجو بسیار اهمیت دارند. 

اهمیت متا تگ ها

سخن پایانی

بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است. سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین تبلیغات گوگل ادوردز از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

 

لیست تگ ها و متا تگ های مهم سئو

قبل از اینکه در مورد فرایند بهینه‌سازی متا تگ‌ها صحبت کنیم، باید بگوییم که برخی موتورهای جستجو اهمیتی به متا تگ‌ها نمی‌دهند. کارشناسان سئو از متا تگ‌ها برای گرفتن رتبه بالا استفاده می‌کنند. چهار متا تگی که برای موتورهای جستجو مهم هستند شامل متا تگ عنوان (meta title)، متا تگ کلمه کلیدی (meta keywords)، متا تگ توضیحات (meta description) و متا تگ robots می باشند. لازم به ذکر است که متای عنوان (meta title) و متای توضیحات (meta description) بر روی نتایج موتور جستجو نشان داده می‌شوند. گرچه استانداردهای زیاد دیگری هستند که به صورت متا تگ تعریف می شوند، به عنوان مثال استفاده از دابلین کور که در مقاله دابلین کور چیست به تفصیل آن را توضیح داده ایم.

بهینه‌سازی متا تگ‌ها بسیار آسان است. از کلمات کلیدی مرتبط با محتوا در عنوان (title) و توضیحات (description) استفاده کنید. مهمترین کلمه کلیدی که می‌تواند کل صفحه شما را توصیف کند باید در بین عنوان و توضیحات شما باشد. سایر کلمات کلیدی ثانویه مرتبط باید در متا تگ کلمات کلیدی گنجانده شود. خزنده‌های موتور جسنجو کدها را از چب به راست کراول می‌کنند. بنابراین مطمئن شوید کلمه کلیدی اصلی در ابتدای عنوان قرار گیرد. همچنین کلمه کلیدی تا آنجا که ممکن است نزدیک به ابتدای توضیحات قرار گیرد. در ادامه متا تگ‌های مهم و مؤثر در سئو را بررسی می‌کنیم.

1- تگ‌های عنوان

عنوانی که در متا تگ عنوان می‌نویسید، بر روی نتایج موتور جستجو نشان داده می‌شود. این تگ اطلاعات خلاصه‌ای در مورد محتوای وبسایت شما ارائه می‌کند. به کار بردن کلمه کلیدی و طول عنوان را باید در نظر گرفت. تگ عنوان باید بین 30 تا 70 کاراکتر بسته به موتور جستجو باشد، اگر چه گوگل طول حدودی 54 تا 56 کاراکتر را برای نمایش در نتایج انتخاب می کند (با توجه به عرض کاراکترهای فارسی به گونه ای که عرض ثابتی از صفحه را اشغال کند). طول تگ‌های عنوان به طور معمول توسط خزنده‌ها نادیده گرفته می‌شود. بنابراین سعی کنید قوانین K.I.S.S (کوتاه و ساده نگه داشتن) را رعایت کنید. از دیدگاه یک خواننده، تگ‌های عنوان بر روی صفحه نتیجه نشان داده می‌شوند. این تگ‌ها اولین تصور صفحه شما را در ذهن خوانندگان ایجاد می‌کنند. سفارشی‌سازی تگ عنوان مهمترین بخش بهینه‌سازی متا تگ‌ها می‌باشد.

 

متا تگ های عنوان و توضیحات

 

2- متا تگ توضیحات

این تگ اساسا محتوای وبسایت شما را توصیف می‌کند. بنابراین باید اطلاعات کافی را به خوانندگان شما و همچنین موتورهای جستجو منتقل کند. طول این تگ نیز محدود است که بستگی به موتورهای جستجو دارد، در گوگل حدود 160 کاراکتر برای متا توضیحات توصیه می شود. همانطور که در صفحه نتایج جستجو نشان داده می‌شود، به شما کمک می‌کند که از گروه رقیبان خود متمایز شوید. متای توضیحات یک فاکتور برجسته در تعیین میزان نرخ کلیک شما می‌باشد.

 

نمونه متا توضیحات

 

3- متا تگ کلمات کلیدی

متا تگ کلمات کلیدی مشخص کننده کلمات کلیدی اصلی مرتبط با صفحه وبسایت هستند که موتورهای جستجو در هنگام جستجوی کاربر به نمایش در می‌آورند؛ به عبارت دیگر بیانگر کلماتی است که بازدیدکنندگان سایت شما ممکن است با جستجوی آنها به وبسایت شما برسند. این تگ شامل لیستی از 4 تا 10 کلمه کلیدی است که مرتبط به صفحه شماست. کلمات کلیدی اصلی، ثانویه و ثالث در این تگ گنجانده شده است. 

البته دیدگاه‌های موتورهای جستجو در مورد اهمیت متا تگ کلمات کلیدی متفاوت است. به عنوان مثال Matt Cutts یکی از مدیران گوگل می‌گوید دیگر از متا تگ کلمات کلیدی در رتبه‌بندی موتور جستجو استفاده نمی‌شود زیرا سوء استفاده از آنها بسیار آسان است. اما موتور جستجوی یاهو می‌گوید هنوز متا تگ کلمات کلیدی ایندکس می‌شود و این متا در رتبه‌بندی صفحات اهمیت دارد.

4- متا تگ Robots

 

متا تگ robot

 

یکی دیگر از مهمترین متا تگ‌ها در سئو، متا تگ Robots می‌باشد. متا تگ Robots برای کنترل ایند صفحه توسط موتورهای جستجوگر می‌باشد. با استفاده از این متا تگ می‌توانید یک سری از دستورات مهم را به موتورهای جستجو بفهمانید و گاهی اوقات برای ارجاع این دستورات باید برای هر موتور جستجو یک متا تگ اختصاصی درج کرد. یکی از کارهایی که می‌توان با متا تگ Robots انجام داد این است که می‌توانید به موتورهای جستجو اطلاع دهید که چه صفحاتی را از سایت شما ایندکس کنند و یا لینک خاصی را از صفحه یا سایت شما دنبال نکنند. این متا تگ جزو سئوی داخلی سایت محسوب می‌شود؛ به این دلیل که تغییرات و اعمال آن بر روی صفحات سایت را کاملا باید مدیر یا مهندس سئوی آن سایت انجام دهد.

برخی موتورهای جستجو وجود دارند که متا تگ‌ها برای رتبه بندی صفحات وب لحاظ می‌کنند؛ در حالیکه برخی از موتورهای جستجو ممکن است آن را نداشته باشند. اما بهتر است یک ناشر همیشه بهینه‌سازی متا تگ‌ها را انجام دهد به این دلیل که ممکن است متا تگ‌ها به موتورهای جستجو ، خواننده یا هر دو کمک کنند. 

به طور کلی، متا تگ‌ها با توجه به اینکه اطلاعات مفید و کوتاهی را در خود دارند، در طبقه‌بندی محتوای اطلاعات وبسایت به موتورهای جستجو کمک بسیاری می‌کنند. بنابراین موتورهای جستجو راحتتر می‌توانند این اطلاعات را ذخیره و بر اساس نیاز کاربر دسته‌بندی کنند. اگر چه اهمیت آنها مانند گذشته نیست، اما استفاده نکردن از آنها می‌تواند بر روی رتبه وبسایت شما تأثیر منفی بگذارد. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد، منتظر دریافت نظرات سازنده شما عزیزان هستیم.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبلیغات میان متنی

برای خرید محصولات تخصصی نیاز دارید که از یک مرجع کاملا متخصص مشاوره بگیرید. هموطنان ایرانی می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند. / انواع دوربین مداربسته و نماترموود و تجهیزات شبکه را نیز دیگر محصولات شرکت قائم است.

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما 24 ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم.

تبلیغات میان متنی


سئو ؛ بهینه سازی و طراحی سایت سایت ,طراحی ,جستجو ,شرکت ,موتورهای ,تگ‌ها ,طراحی سایت ,موتورهای جستجو ,کلمات کلیدی ,کلمه کلیدی ,موتور جستجو ,نتایج موتور جستجو ,برخی موتورهای ج? منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود Green Fire باربری تهران شرکت فنی مهندسی تن آرا تک وب ساز ایرانی تسلیم او فروشگاه ارزان قیمت خريد مانتو زنانه دخترانه 2019 راهی برای رسیدن به موفقیت فردی نمونه سوالات جدید آیین نامه راهنمایی و رانندگی 97 را ،رایگان دانلود کنید بهار انقلاب رمان اجی های دوقلو شروشیطون قسمت دوم اموزش خمیرپیتزا مدل بلوز دامن مجلسی حکایت نویسی صفحه 66 نگارش هفتم ﺍﻓﺴﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﺑﻪ ﻧﺎ. ﻟﯿﻮﻧﻞ ﻣﺴﯽﮐﯿﻔﯿﺖ 720p –ﻧﻮ خلاصه آوازی برای دطن ������������ hot spot�������� ���������� �������� �������������� .2.3 پوریا واسم خبر اوردن دانلود هاتگرام انذرويد2 آدرس کانال در تلگرام